gry

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants!

 

 19 października 2005 ( światowa data premiery )

 

 wymagania sprzętowe:

 Pentium III 733 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 16MB, 700 MB HDD, Win 98/Me/XP

 

 wersja językowa:

 angielska

 

 gra przygodowa

 

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants! to kolejna gra przedstawiająca perypetie bohaterów serialu animowanego wykreowanego przez stację telewizyjną Nickleodeon. Oczywiście, rej wodzi tytułowy SpongeBob, ale swoją obecność zaznaczają również jego przyjaciele, m.in. Patrick, Squidworth, Sandy, Plankton czy Mr. Krabs.
W podwodnym mieście Bikini Bottom ma zostać nakręcony kolejny odcinek popularnego serialu The Adventures of Mermaid Man & Barnacle Boy. Niestety, z powodu braku obsady cały projekt może wziąć w łeb, więc SpongeBob postanawia pomóc jego reżyserom w roli aktorów obsadzając właśnie mieszkańców Bikini Bottom. Naturalnie każdy z nich chce dostać jak najlepszą rolę ale aby to osiągnąć należy zwyciężyć w jak największej liczbie mini gier - łącznie twórcy przygotowali ich ponad 30.
SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants! umożliwia również swobodne poruszanie się po podwodnym świecie oraz interakcje z jego mieszkańcami. Dodatkowo sami możemy zasiąść na fotelu reżysera i obsadzając role według swojego uznania obejrzeć nakręcony trzydziestominutowy odcinek serialu.

dostępne na: PC, PSP, PS2, Xbox, GBA, NDS, GCN

SpongeBob's Truth or Square

 

26 października 2009 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

 gra akcji

 

 

 

 

 

SpongeBob’s Truth or Square to przygodowa gra akcji, potrafiąca zaskoczyć nas licznymi łamigłówkami. Została opracowana z dużym poczuciem humoru, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom serialu animowanego produkcji Nickolodeon. W ramach gry ujęto szereg najbardziej zaskakujących i najśmieszniejszych przygód z całej historii przygód SpongeBoba Kanciastoportego.

W grze wcielamy się oczywiście we wspomnianego SpongeBoba Kanciastoportego – szczerbatą żółtą gąbkę odzianą w kwadratowe spodenki, wykrochmaloną koszulę i czerwony krawat. Zamieszkuje ona domek z ananasa na dnie oceanu, umiejscowiony w uroczej mieścinie Bikini Dolne. Jego największą życiową ambicją jest zdobycie miana oceanicznego mistrza patelni. Pracuje w podwodnej restauracji Tłusty Krab, serwującej kraboburgery, gdzie z zapałem oddaje się swojej kulinarnej pasji. Sielanka kończy się dosłownie na moment przed siódmą rocznicą powstania Tłustego Kraba. Okazuje się bowiem, że SpongeBob zgubił przepis na jedno z głównych dań restauracji. Wspólnie z bohaterem kreskówki wyruszamy więc w niebezpieczną podróż prowadzoną przez dziesięć światów, w tym Bikini Dolne i Meduzowe Pola, aby odzyskać zgubę i przywrócić chwałę Tłustemu Krabowi.

Podczas podróży śledzimy najważniejsze momenty w dotychczasowym życiu SpongeBoba – w tym chwilę, gdy został kucharzem lub też moment poznania Sandy. Rozgrywka prowadzona jest w dosyć standardowy sposób. Przejmując kontrolę nad głównym bohaterem otrzymujemy dostęp do jego umiejętności. Najważniejsze z nich związane są oczywiście z transformacyjnymi możliwościami SpongeBoba. Dzięki zamianom w młot, śrubę, bądź też łopatę, będziemy w stanie nie tylko zwyciężyć w walce z planktonowymi żołnierzami, ale również rozwiązać licznie występujące zagadki. Niektóre lokacje pokonamy korzystając z znajdowanych pod drodze urządzeń i rzeczy. Ciekawie prezentuje się guma balonowa, dzięki której przefruniemy najbardziej newralgiczne fragmenty jednego z poziomów.

dostępne na: Xbox360, PSP, Wii, NDS

SpongeBob Squarepants: The Yellow Avenger

 

07 marca 2006 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra zręcznościowa

 

 

 

 

 

 

 

 

SpongeBob Squarepants: The Yellow Avenger jest kolejną próbą przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości bohaterów komediowego serialu animowanego, znanego w Polsce pod tytułem SpongeBob Kanciastoporty. Pierwszy odcinek owego kreskówkowego cyklu wyemitowano w amerykańskiej telewizji w połowie 1999 roku, a każdy następny epizod spotykał się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami widzów.
"Żółty Mściciel" zalicza się de facto do grona gier akcji, okraszonych elegancką trójwymiarową grafiką (oprawę wizualną przygotowano w omawianym przypadku z zachowaniem charakterystycznego komiksowego klimatu). Sterujemy oczywiście tytułowym gąbczastym awanturnikiem, który musi uratować swoich ulubionych superbohaterów (Pan Syrenka i Pąklo-Chłopiec) z rąk złowieszczego Brudnego Bąbla. Wykonanie tego trudnego zadania jest mocno ułatwione za sprawą specjalnego pasa, należącego do jednego z porwanych herosów i wyposażonego w mnóstwo przydatnych gadżetów.
Wraz z upływem czasu i przechodzeniem kolejnych etapów zabawy Kanciastoporty zyskuje nowe możliwości eliminowania napotkanych wrogów. Protagonista rodem z morskiego dna potrafi np. ciskać wodne kule, zmniejszać oponentów i przywoływać rozmaite potwory. Ponadto dzięki bonusowej umiejętności szybszego biegania i wyższego skakania SpongeBob nie ma problemów z dotarciem w pozornie niedostępne miejsca. Warto zauważyć, iż developerzy uczynili swoje dzieło dość elastycznym, więc do ostatecznego zwycięstwa prowadzi wiele odmiennych ścieżek. Całość uzupełnia specyficzny humor, doskonale znany entuzjastom serialu telewizyjnego.

dostępne na: PSP, NDS

SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab


16 października 2006 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra akcji

 

 

 

 

SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab jest kolejną grą, przedstawiającą zwariowane przygody tytułowego SpongeBoba Kanciastoportego, który jest po prostu morską gąbką. Tego niecodziennego bohatera znamy przede wszystkim z telewizyjnego serialu animowanego, a także pełnometrażowego filmu z 2004 roku.
Razem z gąbczastym protagonistą trafiamy do podwodnego miasta Bikini Bottom, aby przeżyć całe mnóstwo zabawnych sytuacji. Zabawę podzielono na dziewięć zróżnicowanych etapów, podczas przemierzania których sterujemy nie tylko SpongeBobem. Możemy przejąć bowiem kontrolę chociażby nad Patrykiem Rozgwiazdą, a także poprowadzić gigantyczną wersję Sheldona Planktona, siejącą postrach w mieście. Zatem w zależności od poziomu, na którym przebywamy, niszczymy wszystko wokół, ścigamy się pojazdami, skaczemy po platformach etc.
Generalnie przebywamy nie tylko pod wodą, ponieważ poszczególne etapy związane są z marzeniami konkretnych postaci. Wszystkie części składowe rozgrywki zaprojektowano w taki sposób, aby dostarczały natychmiastowej przyjemności nie tylko z uwagi na charakterystykę zadań, ale także przykładowo w materii humoru. Ten ostatni trzyma poziom, znany z telewizyjnego i kinowego ekranu, co należy zdecydowanie poczytywać za zaletę. Podobnie sprawa ma się z wielobarwna grafiką w komiksowym stylu, wyróżniającą się specyficzną kreską.

dostępne na: PS2, GCN, GBA, NDS, Wii

SpongeBob's Atlantis SquarePantis

 

23 października 2007 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra akcji

 

 

 

 

 

 


SpongeBob's Atlantis SquarePantis jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką i zarazem kolejną odsłoną bardzo popularnej serii produktów. Podobnie jak w poprzednich grach z tego cyklu, wcielamy się w postać tytułowego SpongeBoba, czyli zabawnej żywej gabki. Bohater ten znany jest głównie z seriali animowanych oraz pełnometrażowego filmu. Gra powstała z myślą o właścicielach czterech różnych konsol – PlayStation 2, Wii, DS oraz GameBoy Advance. Różnice między poszczególnymi wersjami dotyczą głównie kwestii sterowania postaciami oraz jakości grafiki. Z oczywistych względów edycja przeznaczona na GBA wypada pod tym względem najgorzej. Za przygotowanie i wydanie produkcji ponownie odpowiedzialny jest koncern THQ.
Fabuła SpongeBob's Atlantis SquarePantis, zgodnie z tym, co może sugerować jej tytuł, nawiązuje do mitycznej Atlantydy. Główny bohater odnajduje magiczny amulet, w rezultacie czego wraz ze swoim przyjacielem Patrykiem Rozgwiazdą zostaje przeniesiony w to tajemnicze miejsce. W trakcie rozgrywki zajmujemy się odkrywaniem kolejnych sekretów Atlantydy, próbując jednocześnie dotrzeć do skrywanych w mieście niewyobrażalnych skarbów.
W grze pojawiają się wszystkie najpopularniejsze postaci z serialu. Oprócz wspomnianych już herosów są to między innymi Sandy Cheeks, Thadeus Kałamarek, Eugene H. Krabs i Sheldon Plankton. Producent przygotował też wiele nowych postaci.
Do pokonania mamy kilkanaście różnych poziomów. W większości przypadków przemieszczamy się o własnych siłach, choć nie zabrakło też ciekawych środków transportu, jak chociażby czołgu. Ponadto sterowaną postać można wyposażać w nowe przedmioty czy elementy ubioru. Przewidziano również dodatkowe bonusy, otrzymywane w nagrodę za ukańczanie kolejnych misji. Są to być między innymi proste mini-gry. Oprawa wizualna utrzymana została w typowym dla kreskówki stylu graficznym.

dostępne na: PS2, GBA, NDS, Wii

SpongeBob SquigglePants

 

12 kwietnia 2011 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra zręcznościowa

 

 

 

 

 

 


Stworzone przez studio WayForward Technologies dzieło jest zbiorem mikro-gier w świecie SpongeBoba, które wykorzystują możliwości dawane graczom przez tablet uDraw.
Fabuła gry przenosi użytkowników konsoli do Bikini Bottom, gdzie tytułowy bohater wpada w kolejne tarapaty, z których trzeba go wyciągnąć. Prosta historia jest pretekstem do łącznie stu różnych zadań przygotowanych przez twórców.
W każdej z mini-gier posiadacze Wii wykorzystują tablet i rysując na nim wpływają na wydarzenia na ekranie telewizora. Celem zabawy jest wykonywanie prostych czynności, które odkryją przedmioty lub przejścia, zniszczą przeszkody, pomogą uniknąć bohaterowi niebezpieczeństw czy szybciej pokonać daną trasę. Na każdą z czynności posiadacze konsoli mają ledwie kilka sekund, nim SpongeBob przegra lub ulegnie przykremu wypadkowi.
Dodatkowo twórcy zamieścili kilkanaście znaczków do pokolorowania w wolnym czasie.
Produkcja jest mocno zakorzeniona w elementach znanych z telewizyjnego show. Nie brakuje charakterystycznego humoru, lubianych postaci i uwielbianej przez widzów ścieżki dźwiękowej.

dostępne na: Wii, 3DS

SpongeBob Squarepants: Operation Krabby Patty

 

30 marca 2002 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra zręcznościowa

 

wymagania sprzętowe:

Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

 

SpongeBob Squarepants: Operation Krabby Patty to zestaw zabawnych gier zręcznościowo-logicznych. przeznaczonych dla najmłodszych. Głównym bohaterem jest kawałek szwajcarskiego sera SpongeBon, który wraz z przyjaciółmi musi wykonać mniej lub bardziej skomplikowane zadania. Dostępne zabawy rozgrywają się w morskich głębinach wśród zamieszkujących je różnorodnych stworzeń. Głównym zadaniem SpongeBoba jest powstrzymanie straszliwego Plankona przed inwazją na krainę Krusty Krab i odebraniem Mr. Krabowi sekretu na krabowe placuszki.

Do wyboru mamy kilka różnych postaci: SpongeBob SquarePants, Patric Star, Sandy Cheeks oraz Mr. Krab. Aby uratować Krusty Krab trzeba przebyć pięć ciekawie przygotowanych poziomów z różnymi celami do osiągnięcia (Invasion of the Patty Snatchers, Beating School 101, Hide N’ Go Jellyfishing, Who Cut the Cheese i Save Me Money).

dostępne na: PC

Drawn to Life: SpongeBob SquarePants Edition

 

30 września 2008 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra akcji

 

 

 

Kontynuacja wydanej w 2007 roku gry Drawn to Life. Podstawowa różnica polega na dodaniu tytułowego bohatera kreskówek, czyli SpongeBoba Kanciastoportego. Ogólne założenia pozostawiono natomiast w niezmienionej postaci, tak więc ma się do czynienia ze zręcznościówką kładącą duży nacisk na kreatywne podejście ze strony gracza.
Fabuła Drawn to Life: SpongeBob SquarePants Edition stanowi pretekst do podejmowania dalszych działań. SpongeBob oraz jego przyjaciel Patrick Star odnajdują magiczny ołówek, dzięki któremu są w stanie przekształcać otoczenie. Nieroztropne działania w ich wykonaniu doprowadzają jednak do stworzenia potwora określanego jako DoodleBob. SpongeBob i Patrick muszą przyczynić się do zgładzenia tej bestii, tym bardziej, że udało się jej wejść w posiadanie magicznego ołówka o zbliżonym działaniu.
Podobnie jak w oryginale, zabawa opiera się głównie na konieczności rysowania bohaterów w celu wystawiania ich do walk z tworzonymi przez DoodleBoba potworami. Gracz może także osobiście próbować rozprawiać się z przeciwnikami, wykorzystującą znajdującą się na ołówku gumkę. Jeszcze ciekawiej prezentuje się kwestia modyfikowania najbliższego otoczenia. Gracz może wyposażać swoich bohaterów w gadżety, środki transportu czy też dorysowywać potrzebne im do przedostania się w trudno dostępne miejsca platformy. Wszystkie te akcje wykonuje się oczywiście z wykorzystaniem stylusa oraz ekranu dotykowego konsoli DS.
W kampanii dla pojedynczego gracza do ukończenia jest ponad dwadzieścia poziomów o rosnącym poziomie trudności. Oprócz pokonywania stworów DoodleBoba należy się także zajmować wykonywaniem otrzymywanych zadań. Drawn to Life: SpongeBob SquarePants Edition ma także do zaoferowania multiplayer dla dwóch graczy, oferujący opcję wzajemnej rywalizacji. Uczestnicy zabawy wystawiają tu do walk swoich bohaterów.
Oprawa wizualna gry prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do poprzedniej części tej serii. Zmagania toczone są na dolnym ekranie konsoli i obserwowane z boku. Górny ekran może zaś służyć między innymi wyświetlaniu podobizn bohaterów czy ich pasków zdrowia.

dostępne na: NDS

SpongeBob SquarePants: SuperSponge

 
31 grudnia 2002 ( światowa data premiery )


wersja językowa:
angielska


gra zręczniościowa

 

 

 

 

SpongeBob SquarePants: SuperSponge jest grą bazującą na animowanym hicie dla najmłodszych pt. SpongeBob. Przeniesienia owej kreskówki do świata gier podjęła się firma THQ, a wybraną przez nich konsolą jest GameBoy Advance.
W SpongeBob SquarePants: SuperSponge wcielamy się w gąbkę ubraną w spodnie. Owa nietuzinkowa postać wybiera się w podróż w celu zdobycia dwóch autografów wybitnych postaci. Poszukiwani bohaterowie to Mermaid Man oraz Bernacle Boy. SpongeBob potrzebuje ich podpisów, gdyż chce sprawić niepowtarzalny urodzinowy prezent swojemu najlepszemu przyjacielowi Patrick’owi Star’owi. Przygoda głównego bohatera nabiera charakteru, gdy spotyka poszukiwane postacie, a one z kolei zlecają mu kilkadziesiąt misji. Dopiero po ich ukończeniu będzie mógł otrzymać od mermaid Man’a i Bernacle Boy’a swoje wymarzone autografy.
W grze jak w większości tego typu platformówek poruszamy się w jedną, wyznaczoną stronę ekranu. Do ukończenia SpongeBob SquarePants: SuperSponge będziemy musieli przebrnąć przez dwadzieścia różnorodnych i niezwykle ciekawych misji. Oczywiście na drodze do celu głównemu bohaterowi staną setki wrogów (mechaniczny super rekin czy latający holender) i tysiące najróżniejszych elementów (dziury, przepaście etc.) przeszkadzających mu w dotarciu do wyznaczonego miejsca. Jednak w tej przygodzie SpongeBob nie będzie zupełnie bezradny bo do pomocy dostanie pięć najwymyślniejszych broni. Będą to wynalazki takie jak bąbelkowa różdżka czy wyrzutnia meduz.
Gra od strony wizualnej przedstawia się tak, jak na konsolę GBA przystało czyli niezwykle kolorowo. W połączeniu z wpadającą w ucho muzyką pozwala graczowi poczuć prawdziwy klimat SpongeBob’a znany ze swojego animowanego odpowiednika.

dostępne na: GBA

SpongeBob vs. The Big One: Beach Party Cook-Off


03 marca 2009 ( światowa data premiery )

 

wersja językowa:

angielska

 

gra akcji

 

 

SpongeBob vs. The Big One: Beach Party Cook-Off to zabawna gra na podstawie przygód niejakiego SpongeBoba, czyli mieszkającej na dnie oceanu gąbki. Kolejna już elektroniczna opowieść o tym nieszablonowym bohaterze oparta została na jednym z epizodów serialu, zatytułowanym SpongeBob vs. The Big One (premiera w kwietniu 2009 roku).
W grze wcielmy się oczywiście w tytułowego śmiałka, który musi pomóc swojemu szefowi, właścicielowi popularnego lokalu Krusty Krab. W mieście ogłoszono konkurs kulinarny. Stawka jest wysoka – zwycięzca będzie odpowiedzialny za zorganizowanie Jack Kahuna Laguna's Big Beach Party. Bohater musi więc udowodnić, że jest najlepszym kucharzem w całym Bikini Bottom.
Naszym zadaniem jest więc przyjście z pomocą SpongeBobowi, Patrickowi i innym postaciom znanym z serialu, w prowadzeniu restauracji Krusty Krab i stworzeniu najlepszych głębinowych przepisów kulinarnych. Podczas zabawy serwujemy więc ponad 100 rozmaitych potraw, stworzonych w niezwykłym stylu SpongeBoba. Dzięki temu, możemy również poznać tajniki jego zupełnie oryginalnej i absurdalnej kuchni. Za nasze postępy otrzymujemy specjalne nagrody, pozwalające między innymi zmieniać dekorację lokalu.
W grze usłyszymy głos prawdziwego SpongeBoba. Postać kreuje od lat Tom Kenny, który wziął udział w tym projekcie. Poza rozgrywką dla pojedynczego gracza, autorzy przygotowali również rozbudowany czteroosobowy tryb kooperacji. Możemy w nim odkryć wiele specjalnych dodatkowych przepisów. Całość została wykonana w humorystycznej oprawie audiowizualnej, odpowiadającej oczywiście temu co możemy zobaczyć w animowanym serialu. Gra pełna jest specyficznego humoru oraz parodii różnych kulturowych zjawisk.

dostępne na: NDS

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW