Postacie
spongebob kanciastoporty
spongebob kanciastoporty to jest żółta (często mylony jako ser) gąbka która mieszka pod wodą. Ubrana jest w kwadratowe spodenki i koszule, ma czerwony krawat, skarpetki w paski i czarne buty. Mieszka w domku który jest ananasem i mieszka ze swoim ślimakiem Gacusiem. Oczywiście ma też dwóch sąsiadów patryka i skalmara. Uwielbia smażyć kraboburgery w restauracji ,,Pod Tłustym Krabem,, którym jest właścicielem Pan Krab. W wolnych chwilach uwielbia puszczać bańki i łowić swoją siatką meduzy ze swoim najlepszym przyjacielem Patrykiem. Jego ulubionym powiedzonkem jest: ,,Jestem gotów!,,. Zna karate i ćwiczy ze swoją przyjaciółką Sandy.  
Patryk Rozgwiazda
Patryk Rozgwiazda różowa rozgwiazda nosząca tylko seledynowe krótkie spodenki w fioletowe kwiaty. Mieszka w skale ale wszystko ma zrobione z piasku!Mimo, że nie jest mądry ma najlepszego przyjaciela czyli Spongeboba. W wolnym czasie spędza czas w swoim domku i ogląda telewizje albo bawi się ze swoim przyjacielem czyli łowić meduzy i puszczać bańki. Lubi jeść i to duuuużooo. Jak wiadomo Patryk jest leniwy więc nie uprawia wogule sportu chyba, że jest jakiś cud to troche coś tam porobi.
Skalmar Obłynos
Skalmar Obłynos to szarawa ośmiornica. Nosi brązową koszule. Mieszka w domu który wygląda prawie jak jego głowa. Jego sąsiadami jest spongebob i patryk. Denerwuje go zachowanie Spongeboba i Patryka, gdyż uważa ich za dzieci. Jest przez nich ponury i zgorzkniały. Uważa się za wiekiego artystę i wielkiego muzyka który gra na swoim klarnecie. Kocha grę na klarnecie, mimo iż nie został obdarzony zbyt wielkim talentem do gry na tym instrumencie. Jest kasjerem w Pod Tłustym Krabem. Nienawidzi tej pracy, zawsze czyta w niej książki lub gazetę, śpi albo chodzi kółko do toalety. Jego wrogiem jest Skalmir, on jest bogaty i sławny.
Sandy Pysia

Sandy pysia jest wiewiórką która pochodzi z Teksasu ale mieszka pod wodą. Mieszka w drzewie otoczony kulą przez to ma tlen w swoim domku. Ma specjalny kombinezon przez który może oddychać. Jest przyjaciółką Spongeboba. Uwielbia uprawiać sport i robić swoje eksperymenty. Razem ze spongebobem ćwiczy Karate albo jak oni mówią Ka-Ra-Te.

Pan Krab
Pan Krab jest czerwonym krabem. Jest właścicielem restauracji Pod Tłustym Krabem. U niego pracuje Skalmar i Spongebob. Mieszka w domu który wygląda jak kotwica ze swoją córką Perłą. Nie lubi wydawać pieniędzy, ponewiaż oszczędzanie to jego motto (na pamiątkę zatrzymał swojego pierwszego zarobionego dolara). Jak był mały przyjaźnił się z Planktonem (teraz Plankton próbuje wykraść tajny przepis na Krabo Burgery ale mu to się zawsze nie udaje). Pan Krab uwielbia Spongeboba, ponieważ pracuje za darmo. Jest zakochany w pani Puff.
Gacuś
Gacuś jest ślimakiem Spongeboba (u nich to jest kot). Jest niebieskim ślimakiem który nie umie gadać ale może miałczeć. Nosi na sobie różową muszlę w fioletowe kropki i czerwonym zawijasem. W niej może zamieścić prawie wszystko. Gacuś jest bardzo mądrym zwierzakiem. Umie wiązać sznurówki w bucie, łapać piłkę, rzucać lassem i wiele innych rzeczy. Jest wielką pociechą spongeboba.
Plankton
Plankton jest małym robalem. Jest rywalem Pana Kraba, stara się wykraść przepis Pana Kraba na Krabo Burgery. Także prowadzi restaurację, zwaną Kubeł Pomyj, która mieści się naprzeciwko Tłustego Kraba. Przez swoje złe postępowanie został znienawidzony przez całe miasto. Jego jedynym przyjacielem jest jego komputerowa żona, Karen. Plankton był kiedyś przyjacielem Pana Kraba.
Pani Puff
Pani Puff jest białą rozdymką. Ma blond włosy,  czerwono-niebieską sukienkę i czerwone buty. Jest instruktorką jazdy, każdego pojazdu który niekoniecznie ma koła. Mimo iż jest kobietą w swojej pracy jest twarda i nieulegliwa. Miała kiedyś męża ale niestety przerobiono go na lampę. W jej szkole jazdy uczy się Spongebob. Gdy widzi w swojej pracy Spongeboba odrazu wie, że nigdy nie zda na prawo jazdy. Zawsze przez niego lądu w szpitalu lub w więzieniu.
Larry Homar
Larry Homar to wielki, czerwony homar noszący tylko niebieskie spodenki. Uwielbia na plaży podnosić ciężary i być ratownikiem. W wolnym czasie jest cały czas na plaży i się bawi na imprezach i podnosi ciężary. Jest bardzo dobrym przyjacielem Spongeboba i Sandy
Perła
Perła jest wielorybem. Jest przybraną córką Pana Kraba, gdyż została zmieniona w szpitalu. Ma 15 lat. Zawsze nosi różową sukienkę z literą P. Jest bardzo zarozumiała i często stawia na swoim. Źle traktuje nawet swoje dwie najlepsze przyjaciółki Jenny i Judy. Perła uważa się za najładniejszą dziewczyną pod wodą i popularną.
Syrenaman i Skorupin

Syrenaman i Skorupin to dwaj emerytowani superbohaterowie, którzy są idolami SpongeBoba i Patryka. Ich historia jest długa, że zostali super bochaterami w Bikini Dolnym. A było to tak:

Byli normalnymi facetami. Syrenamen był na plaży i zobaczy,że ktoś się topi. Gdy wszedł do wody i uratował złapał go skurcz i się utopił ale czarodziejskie syreny uratowały go przez muszle i mógł oddychać pod wodą. Skorupin był pracownikiem na statku, musiał zdjąć muszle ze statku pod wodą. Syrenaman uratował go bo Skorupin się topił. I to jest ich historia.

Karen
Karen to żona Planktona, mówiący komputer poruszający się na kółkach. Zwykle wykazuje się znacznie większą inteligencją niż Plankton. Poznali się jak była jeszcze systemem operacyjnym.
Latający Holender
Latający Holender to przerażający zielony duch pirata z legendy Bikini Dolnego. Mieszka na dużym opuszczonym statku. Kradnie dusze żywym. SpongeBobowi kilka razy udało się go spotkać, miał także okazję dołączyć do jego załogi. Jest mistrzem wiązania węzłów, choć nie umie zawiązać butów.
Mindy
Mindy jest córką Neptuna. Jest bardzo rozpieszczana i uwielbiana przez ojca. Ma czarne, krótkie włosy i okrągłe okulary. Występuje tylko w filmie ,,Spongebob kanciastoporty film,,
Meduzy
Meduzy to zwierzęta, które są łapane przez SpongeBoba i Patryka. W większości są różowe i mają rozmiar trochę większy, niż oko SpongeBoba, ale zdarzają się wyjątki. Mieszkają na "Meduzowych polach". Można z nich wycisnąć dżem meduzowy. Uwielbiają muzykę.
Tryton
Tryton jest synem Neptuna. syn Neptuna - także bóg. Od urodzenia nie był podobny do ojca. Bóg mórz uczył go miotać piorunami z trójzęba, Tryton wolał grać w "palanta". Wściekły Neptun zamknął syna na 10000 lat w klatce, na bezbożnej wyspie. Uratowali go dopiero SpongeBob z Patrykiem, ale Tryton okazał się być podstępnym i złym bożkiem. Występuje tylko w odcinku ,,Starcie z Trytonem,,
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW